Srdečně Vás zveme na Divine Shakti Dance – mantry, tanec a meditace s Ivošem – 6. dubna 2018 v 19:00-23:00, Studio Beyond, Střelničná 1, Praha 8 – Kobylisy www.studiobeyond.cz

Duchovním průvodcem večera bude učitel meditace, jógy a čchi-kungu Ivoš Chocholatý.

Hudebně nás bude doprovázet Divine Shakti Dance Band. Toto živé hudební těleso spojuje východní a západní hudební kulturu využitím západní taneční hudby k prezentaci indických manter a kirtanů. Jde o textově, melodicky i rytmicky jednoduché písně tak, aby se – bez jakéhokoli úsilí a předpokladů – mohl každý volně zapojit zpěvem, tancem či rytmizací. Rozpoznáme rytmické prvky reagge, funky, ska nebo čardáše podbarvené kulatým zvukem jazzové kytary. Nechybí ale i velmi pomalé „balady“ jako chill-out.  Stávající obsazení: Jan Dvořák – Elektrická kytara, zpěv; Jakub Dvořák – Basová kytara, zpěv; Gerry Kaiser – Frame drum, zpěv a Dan Hruška – Perkuse.

Budeme zpívat mantry a extatické písně z hinduistické a buddhistické tradice a invokovat božské kvality symbolizované osobami jednotlivých božstev (Šiva, Šakti, Kálí Má, Buddha Amitabha apod.). Nepůjde nám o tanec párový, ale o spontánní meditaci v pohybu vychazející z prastarých světových tradic extatickeho zpěvu a tance. Následování kosmické síly života (Šakti) skrze zpěv a tanec přirozeně navozuje uvolnění těla a mysli a může vést až k extatickému prožitku a meditačnímu vhledu do hlubin našeho nitra a podstaty života.

Otevřme svá srdce a nechme se unášet na křídlech hudby, zpěvu a tance … z labyrintu světa do ráje srdce … do věčného kruhu tančících bohů a bohyň, šamanů, jogínů a mystiků … 🙂

Vstupné: individuální příspěvek – doporučená výše v ceně Vašeho jednoho hlavního denního jídla. (Komu to udělá radost, může dát více a podpořit rozvoj a konání dalších podobných akcí.)

Vice o nas

Let´s Dance! 🙂