Pobyty a semináře

Učení dle Fráni Drtikola

Srdečně vás zveme na týdenní pobyty v přírodě a víkendové semináře s Ivošem

O síle osvícení a moci zdraví 

Ivoš je přímý žák Evžena Štekla a ten byl přímý žák Fráni Drtikola. Těšit se můžete nejen na učení Fráni Drtikola, ale také na kundalini jógu, očistu čakramů, umetení cesty karmy, setkání s osvícením, přeměnu negativní energie na pozitivní, uzdravení z civilizačních onemocnění, pilíře moci zdraví, zdravou životosprávu, otázky a odpovědi, zpěv manter a bhajanů.

Týdenní pobyt – Vesak II

Blatnice pod Svatým Antonínkem

Termín: 13. – 21. 8. 2024

Neváhejte využít zvýhodněné registrace v předprodeji do 17. 7. 2024 se slevou 35%! Informace o příspěvcích a platbách jsou níže.

Vesak II – registrace

Víkendový seminář

Ostrava

Termín: 9. – 10. 11. 2024

Na akci je nutné se registrovat!

Ostrava – registrace

Ivoš dokončil Cestu pod vedením Evžena Štekla a Dr. Bohumila Housera (Vájua) již v 90. letech. Díky dokončení Cesty a požehnání mistra se Ivoš také současně uzdravil z nemocí, které považuje moderní medicína za neléčitelné. Od té doby pomáhá lidem na Cestě životem k poznání síly moudrosti a jejího vlivu na naše zdraví.

Orientační program akce

🍀 meditace 🍀 vipassana – nejúčinnější pradávná praxe meditace buddhistických adeptů na Cestě 🍀 učení Fráni Drtikola, Evžena Štekla, Bohumila Housera 🍀 energetické cvičení (čchi-kung) 🍀 očista a aktivace čakramů 🍀 kundalini joga 🍀 hatha joga 🍀 tibetská joga Tummo – Naropovy jogy 🍀 otužování  🍀 zen-buddhistický magicky uzdravující rituál Bohumila Housera 🍀 zdravá strava – společný pokrm Prasadam 🍀 celostní přístup k životosprávě 🍀 pilíře posilování moci zdraví a imunity 🍀 beseda, přednášky, otázky a odpovědi 🍀poezie a čtení súter či duchovní literatury 🍀 zpěv duchovních písní buddhismu, hinduismu, křesťanství – mantry, bhajany 🍀 meditace tancem 🍀 osobní rozhovory 🍀 osobní požehnání

Utišení – Maunam

🍀 aby mohl být program efektivně uskutečněn, je vyžadováno utišení každého účastníka. Proto je mimo dobu určenou k přednáškám a dotazům dodržována maunam – ticho (nevyvolávání zbytečných podnětů k diskuzi, která by se netýkala praxe či obsahu soustředění).
 

Co ještě můžete očekávat a na co se můžete těšit?

👀 na intenzivní praxi vedoucí k vhledu osvícení a k síle moci zdraví
👀 individuální přístup
👀 příjemnou atmosféru
👀 zklidnění a utišení mysli
👀 uvolnění a odstranění stresu
👀 výbornou a nevšední stravu
 

Program je integrální a představuje propracovaný systém, v České republice zcela unikátní.

Co vše potřebuji s sebou?

📌 dostatek pohodlného oblečení na cvičení, přezůvky, pevná obuv na procházky, vlastní karimatku na cvičení/jógamatku, deku, meditační polštářek, teplejší oblečení, plavky, ručník, hygienické potřeby, spacák, případně stan – věci nutné s sebou budou upřesněny e-mailem po registraci.

Strava

📌 strava je pro nás velmi důležitá, proto si dáváme patřičně záležet na výběru potravin a vaříme si sami

📌 vybíráme potraviny od farmářů nebo v bio kvalitě

📌 vaříme vegetariánsky / vegansky 

📌 pokrm a jeho příprava je společná posvátná událost, která je součástí programu jako workshop zdravé životosprávy 

 
⚠️UPOZORNĚNÍ:

Všem registrovaným účastníkům odesíláme ještě upřesňující e-mail 3 – 5 dní před akcí.

Na akci může probíhat fotografování a natáčení krátkých videozáznamů za účelem prezentace a umístění na sociálních sítích a na webových stránkách www.setkaniscestou.cz. V případě, že nesouhlasíte s pořízením krátkých videozáznamů či fotografií své osoby, prosím informujte organizátora před začátkem konání.

Děkujeme.

Je akce určena pouze pro pokročilé nebo i pro začátečníky, kteří žádnou z uvedených praxí neznají?

☘️ je určena pro každého vážného zájemce/adepta na duchovní cestě

☘️ pokročilost nehraje žádnou roli

☘️ program je vždy přizpůsoben všem účastníkům

☘️ žádná část programu není povinná

☘️ celá akce probíhá v milé a přátelské atmosféře

Příspěvky na naše akce

Výše příspěvku by neměla být překážkou pro vážené zájemce. V takovém případě nás kontaktujte a nejdeme řešení v rámci dalších charitativních a humanitárních slev, které poskytujeme (studenti, důchodci, matky samoživitelky atd…)

Pokud se naopak nacházíte v příznivé finanční situaci, je možné hradit příspěvek v libovolně vyšší částce.

Vaším příspěvkem a účastí se podílíte na provozu těchto aktivit a tím se nahrazují špatné energie a návyky za dobré energie a návyky, které se k vám vracejí jako dobrá karma.

VESAK II – PLATEBNÍ ÚDAJE

Výše příspěvku je určena 🍀 způsobem ubytování (chalupa nebo vlastní stan), který si zvolíte 🍀 datumem vaší registrace a platby (sleva 35% v předprodeji) 🍀 počtem dní, které na pobytu strávíte (sleva 20% při účasti na celém pobytu 7 nocí).

🏠Ubytování v chalupě:

Předprodej do 17. 7. sleva 35%: 1365 kč/osoba/noc (2 noce 2730 kč, 3 noce 4095 kč, 4 noce 5460 kč, 5 nocí 6825 kč, 6 nocí 8190 kč, 7 nocí sleva 20% 7644 kč)

Standardní příspěvek od 18. 7. – 2100 kč/osoba/noc (2 noce 4200 kč, 3 noce 6300 kč, 4 noce 8400 kč, 5 nocí 10 500 kč, 6 nocí 12 600, 7 nocí sleva 20% 11 760 kč) 

Chalupa má omezený počet lůžek. Své lůžko si rezervujete platbou příspěvku.

Ubytování ve vlastním stanu/obytném voze:

Předprodej do 17. 7. sleva 35%: 1235 kč/osoba/noc (2 noce 2470 kč, 3 noce 3705 kč, 4 noce 4940 kč, 5 nocí 6175 kč, 6 nocí 7410 kč, 7 nocí sleva 20% 6916 kč)

Standardní příspěvek od 18. 7. – 1900 kč/osoba/noc (2 noce 3800 kč, 3 noce 5700 kč, 4 noce 7600 kč, 5 nocí 9500 kč, 6 nocí 11 400 kč, 7 nocí sleva 20% 10 640 kč)

BANKOVNÍ ÚČET:  2101577705/2010

Variabilní symbol: 202408

Do poznámky uveďte: příjmení-jméno + vesak II chalupa-stan (dle vašeho výběru)

Děkujeme.

——————————————————————————————————————————

OSTRAVA – PLATEBNÍ ÚDAJE – PŘIPRAVUJEME

Storno podmínky:

V případě zrušení účasti na akci je storno poplatek 20% z uhrazeného příspěvku. Zbylou částku z uhrazeného příspěvku budeme považovat za nevratný dar. Na oplátku se můžete účastnit našich aktivit v hodnotě zbylé částky příspěvku po dobu tří let od uhrazení příspěvku. O své peníze tak nepřijdete. 

Kontakt na organizátory Setkání s Cestou

setkaniscestou@gmail.com

Eva Kaiserová 775 186 712

Gerard Kaiser 775 226 781

Další podrobnosti o programu víkendových či týdenních pobytech

📌 Hlavní náplní soustředění je intenzivní praxe technik a metod transformace na Cestě, kterými můžete ihned obohatit svůj životní styl. Cílem je dosáhnout upokojení mysli, rozvinutí pozornosti, porozumění skutečnosti a transformaci negativních zvykových energií na Cestě k radosti, osvícenému vhledu a zdraví. Tato praxe zahrnuje např. cvičení bdělé pozornosti, meditaci vhledu, meditaci soucítění a laskavosti, očistu čakramů, zpěv manter a bhajanů.

📌 Důraz je kladen na komplexní rozvoj duchovního, duševního i fyzického potenciálu člověka za účelem dosažení vhledu (integrální jóga). Jednotlivá cvičení dle programu soustředění čerpají z tradic indické, čínské, tibetské aj. jógy, včetně hathajógy, pranajámy, čchi-kungu, tummo (nauka o psychickém teple), křesťanské mystiky apod. Ukazují originální a vhodně se doplňující přístupy k duchovní praxi, jejíž podstata je ve všech tradicích stejná – experimentální a zkušenostní poznání pravé skutečnosti.

📌 Proto z nich mohou stejně tak dobře těžit teisté i ateisté, věřící i empiricky založení skeptici, lidé tzv. pokročilí i tzv. začátečníci. Experimentálním přístupem si kdokoliv může snadno ověřit skutečnou účinnost a výsledky těchto přístupů. Změnu nazírání na dosavadní stav mysli a vysvětlení metodiky jejich výcviku a kultivace dále během celého programu podporují spontánně se rozvíjející přednášky a zodpovídání dotazů učitelem k různým tématům spojeným s prováděnou praxí. Celým programem se zároveň přirozeně prolíná nácvik zdravé životosprávy, která je cestou k prevenci a postupnému uzdravení i z těch nejzávažnějších onemocnění. Co největší část programu probíhá za vhodných podmínek venku (zahrada, louka, okolní příroda) během meditačních procházek a výletů. Pro zájemce je připraven i nácvik tibetské jógy tummo (nauka o psychickém teple), která se převážně provádí řízeným vstupem do studené/ledové vody.

📌 Uskutečnění programu vyžaduje sebekázeň jednotlivců, aby se dosáhlo kolektivního utišení mysli a ovládání podnětů. Proto je mimo dobu určenou k přednáškám a dotazům dodržováno ticho – maunam (utišení/mlčení). Pouhé dodržování ohleduplnosti k ostatním a nevyvolávání zbytečných podnětů mimo rámec obsahu soustředění, umožní účastníkům vytvořit vhodnou duševní, kolektivní a osobní atmosféru a tak načerpat za pobytu v krásné přírodě nové fyzické a duševní síly, dosáhnout posunu v poznávání sebe sama a vrátit se do dalšího života a jeho problémů s novými přístupy a načerpanými silami.

Setkáváme se také pravidelně každý týden, více informací se dozvíte zde.

Na fotoalba z našich předchozích víkendových i týdenních akcí se můžete podívat zde.