Automočová terapie, indickými jogíny nazývaná „šivambu“ patřila k nejoblíbenějším metodám nestora československé alternativní medicíny Dr. Bohumila Housera (více o něm viz další články a odkazy na tomto webu). Od něho se této metodě naučil i Ivoš, který ji nyní předává dalším zájemcům. 

V Indii a dalších asijských zemích je tato metoda považována za posvátnou a je široce rozšířena mezi jogíny a vzdělanými lidmi. Šivambu znamená doslova „Šivova voda“ a pití vlastní moči jako léčebný a omlazující prostředek je zmiňováno již v 5000 let starém jógickém (tantrickém) spise Damar Tantra. V kapitole nazvené Šivambu Kalpa je uveden rozhovor mýtického boha Šivy s jeho manželkou bohyní Párvatí, který je celý věnován rozličným technikám a zdravotním benefitům této metody. Z klasických lékařů, kteří dnes tuto metodu u nás propagují můžeme uvést například MUDr. Vilmu Partykovou, která ji propaguje pod jménem „urinoterapie“. V zásadě se jedná o stejnou metodu, která je pod různými názvy známá prakticky ze všech světových civilizací.

Dr. Houser považoval automočovou terapii za „prokazatelně nejúčinnější ze všech alternativních léčebných metod“. Přitom je dle něj tato metoda zároveň absolutně bezpečná, bez vedlejších účinků, velmi snadná, levná a každému dostupná. Sám na sobě ji praktikoval desítky let a také ji s vynikajícími výsledky ordinoval stovkám pacientů z okruhu svých jogínských přátel. 

Automočová terapie je účinnější, když ji neprovádíme jen na fyzické úrovni, ale uděláme si z ní „magický rituál“. Můžeme při něm pronášet slova modlitby, mantry nebo sugesce vedoucí ke zdraví a štěstí. Tímto se odlišuje jógická metoda známá jako “šivambu” od pouhé “urinoterapie”, i když na fyzické úrovni jsou postupy obou metod podobné. U každé jógické léčebné metody se tak působí nejen na fyzické úrovni, ale i úrovni energetické a mentální, která je beztak hlubší příčinnou většiny nemocí, jak nám to potvrzuje moderní psychosomatická medicína. 

Zájemci o praktické využití metody šivambu ve svém životě se mohou dozvědět více o jejích postupech od Ivoše (viz kalendář s akcemi). Na http://www.byti.eu/stazeni.html je také možné přečíst si novinový rozhovor s
B. Houserem “Moč, tajemná a zázračná štáva” nebo si stáhnout audio záznam jeho přednášky “Urinoterapie”.

Óm Nama Šivája! Kéž jsou všechny živé bytosti šťastny a zdrávy!