Ivoš

Ing. Ivo Chocholatý

Ivoš je přímý pokračovatel Učení Fráni Drtikola, mystika, fotografa, umělce, českého učitele buddhismu a kundalini jógy a jeho nejlepšího a nejvěrnějšího žáka Evžena Štekla, vyhledávaného buddhistického mistra 70. a 80. let. Na své Cestě praktikoval i pod osobním vedením takových učitelů jako byl Bohumil Houser, R. Hošek, M. Bartoňová, J. Vacek a dalšími mistry jógy, zen-buddhismu, advaity a křesťanské jógy. Na přelomu 80. a 90. let navštěvoval také manžele Tomášovi.

Inspirací je mu rovněž dlouholetý vztah k učení Sri Mata Amritanandamayi Devi (Ammawww.ammachi.cz).

Ivoš, hovoří o velké milosti, které se mu dostalo, když vzpomíná na mistrné vedení   těchto vynikajících učitelů a autorit. Systém SETKANÍ S CESTOU pak vychází také z učení  Dr. Bohumila Housera, který je legendou československé a světové alternativní medicíny, průkopníka jógy, čchi-kungu, buddhismu a zenu v Evropě a u nás. Přednášel na konferencích v západní Evropě, Americe a Asii a v Kodani mu byl udělen čestný doktorát od Světové konference alternativní medicíny. Pan Houser vytvořil zcela unikátní systém, ve kterém synergicky propojil nejúčinnější a staletími ověřená cvičení a poznatky z tradic jógy, buddhismu, taoismu, zenu, šamanismu, křesťanské mystiky, přírodního léčitelství i moderní vědy.

Ivoš se díky postupu  dokončení Cesty v mládí neočekávaně zcela uzdravil z vážné nemoci, neléčitelné klasickou medicínou. Podobně jako Dr. Houser odvádí lidi, kteří k němu přichází od  potíží a nemocí k návratu ke zdraví. Někteří lidé v psychospirituální krizi tvrdí, že jim ukázal cestu ze složitých životních situací, depresí, závislostí atd. k radikální osobní transformaci a naplněnému životu. Někteří vzpomínají jak v jeho přítomnosti prožili to, co v zenovém buddhismu nazývají kenšó či satori, „náhlé osvícení“ či „vhled do podstaty své mysli“. Jiní rozvinuli své tvůrčí schopnosti a sami nyní pomáhají druhým.

Nejslavnější vědec 20. století Albert Einstein prohlásil: „Náboženství budoucnosti bude kosmické náboženství. Překročí osobního boha a vystříhá se dogmat a teologie, zahrnujíc v sobě oblast přírodní, tak i duchovní, bude založeno na religiózním cítění, vyrůstajícím ze zkušeností, objímající všechny věci, přírodní i duchovní jako smysluplnou jednotu.“

Tato budoucnost je již tady. Vždy tu byla a vždy bude přítomná. Pro každého, kdo se odvážně vydá na Cestu ultimátního rozvoje svého těla & mysli.

Když vykročíme, Cesta se před námi zcela náhle otevře jako nějaká úžasná stará zaprášená brána,“ říká o své zkušenosti Ivoš.