VESAK 2018 – meditační retreat 26.5.-2.6, 3.6.-10.6. Hrbov

Uprostřed nádherné jarní přírody podhůří Šumavy, oslavme mystérium květnového úplňku – dne Buddhova narození (svátek Vesak) probouzením Buddhy v nás samých …

https://www.facebook.com/events/1999876986893907/

Meditační retreat bude probíhat po 2 týdny (turnusy):

  • A) 26.5. – 2.6. 2018 a
  • B) 3.6. – 10.6. 2018.

Je možné se zúčastnit obou týdnů, jen vybraného týdne nebo jakékoliv části z něj. Ideální je účast na celém 1 týdnu, tj. turnus A) nebo turnus B).

Lektor Ivo Chocholatý: Od dětství se zabýval pozorováním přírody a studiem mnoha věd. Později pod tlakem vážné nevyléčitelné nemoci, kdy lékaři nebyli schopni nijak pomoci, se setkal s Cestou Jógy a praktikoval různé druhy Jógy a učení pod vedením takových učitelů jako byl R. Hošek, M. Bartoňová, J. Žlábek, J. Vacek, manželé Tomášovi, Evžen Štekl (žák Františka Drtikola), Bohumil Houser. Na cestě Jógy se osobně setkal a praktikoval s Mistry Jógy, Zen-budhismu, Advaity a Kristova učení. Inspirací je mu rovněž dlouholetý neformální osobní vztah k učení Sri Mata Amritanandamayi Devi (Amma – www.ammachi.cz) a učení všech autentických škol rozvoje vědomí. V současnosti vede pravidelné meditace a cvičení cchi-kungu v Praze https://www.studiobeyond.cz/single-post/2017/04/26/ČCHI-KUNG-A-MEDITACE a další aktivity vznikajícího spolku Setkání s Cestou.

Program: Meditace, spiritualita, integrální jóga, buddhistická, hinduistická, taoistická, křesťanská mystéria… Očista energetických center – čakramů, čchi-kung pro posílení zdraví, praxe bdělé pozornosti, meditace vhledu a soucítění. Zen-buddhistická praxe zazen, kinhin (střídání meditace v sedu a v chůzi), dokusan (otázky a odpovědi), maunam (mlčení). Zpěv manter a bhajanů (na sitár a tabla doprovází Jan&Jakub Dvořákovi), výlety, relaxace v přírodě, pro zájemce koupání a otužování (tibetská jóga – tummo), zdravá životospráva, cesty k uzdravení z civilizačních nemocí a další související témata – přednášky a praxe. Výuka a praxe přípravy zdravé vegetariánské či veganské a raw stravy (čerstvé zeleninové a ovocné šťávy atd.).

Detailnější popis programu a jednotlivých jeho aktivit naleznete na webových stránkách … (bude doplněno – web je vytvářen)

Místo: Hrbov 46, (mezi Netolice-Lhenice, Jižní Čechy) Autem: (Prachatice , Český Krumlov). Je možné se předem domluvit a vyzvednout na blízké autobusové (vlakové) zastávce, nejlépe Netolice, případně Vodňany. Rekonstruovaná chalupa na samotě u lesa s vlastní zahradou a překrásnou přírodní scenérií, kde se bude soustředění konat a kde je pro účastníky zajištěno ubytování v meditační místnosti na matracích (vlastní prostěradlo) nebo ve vlastních stanech.

Registrace: na e-mail eva.dvor@seznam.cz do 4. března 2017 prosím zašlete: vybraný turnus A) nebo B) + jména účastníků+ počet nocí (a od kdy do kdy se zúčastníte, pokud nepřijedete na turnus celý). Účastníte-li se meditace s námi poprvé, prosím napište nám také něco stručně o sobě a co Vás přivádí 🙂

Kapacita jednoho turnusu je omezená na max. 15 osob, prosím registrujte se co nejdříve, aby byla volná místa ve Vámi preferovaném termínu!! Při vyšším zájmu mohou být vypsány další termíny.

Účast na soustředění je zdarma, platí se příspěvek na jídlo a další náklady ve výši 440,- Kč na osobu a noc při registraci a platbě do 28. února 2018 (celkem 3520,- Kč na celý turnus, tj. 8 nocí). Důchodci, studenti, nezaměstnaní a sociálně slabí platí příspěvek 300,- Kč (celkem 2400,- na celý turnus). POZOR – po tomto datu může dojít z organizačních důvodů ke zvýšení ceny!! Číslo účtu je: 5498921001/5500. IBAN: CZ1655000000005498921001. Do kolonky poznámka k platbě je potřeba uvést: Vesak – jméno a příjmení účasníků a počet nocí. Po obdržení platby, dostane účastník e-mail s potvrzením registrace.

Vybavení: s sebou pláštěnku, velmi teplé – ZIMNÍ oblečení a boty (na horách bývá v květnu často ještě chladno a pobýváme co nejvíce venku), přezuvky, spacák a prostěradlo, karimatku na sezení venku, věci na cvičení (deka apod.), ešus a hrnek (kuchyně je běžně vybavená, ale přesto doporučujeme vzít si základní vybavení). Kdo bude chtít nocovat venku, vezme si vlastní stan.

Další informace, kontakt, dotazy: Lenka Radiměřská 736 684 556 le.ra@email.cz nebo Jan Blahůšek, jblahusek@seznam.cz, 724 939 405 nebo https://www.facebook.com/groups/1667874930179191/

Om Lokah Samastah Sukhino Bhavantu! Nechť jsou všechny bytosti ve všech světech šťastny!

0 0 votes
Article Rating
Přihlášení
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Už se těším 🙂