Publikováno Napsat komentář

Soustředění v přírodě I. 7.5.- 21.5. 2022 Meditace, Učení a praxe dle Fráni Drtikola

 

 

Soustředění probíhalo v rekonstruované chalupě v podhůří Šumavy.

Program byl po celou dobu veden naším Učitelem Ivošem, pokračovatelem Učení Fráni Drtikola, českého učitele buddhismu. 

Náplní byla praxe budhistické meditace vhledu a porozumění přirozenosti skutečnosti, praxe bdělé pozornosti, meditace vhledu a soucítění, Anapanasatí, sebedotazování – atmavičára, vipassana, kin-hin, maunam, tummo a další.

Cvičili jsme čchi-kung, čakramy a hathajógu při ranním slunci, odpoledne jsme trávili zpravidla u vody.

Probíhala spousta přednášek na nejrůznější témata. Připravovala se zdravá vegetariánská či veganská strava. Během večerů se společně zpívaly mantry a bhajany.

Reference účastníků:

Jana

Skvělé prostředí, úžasná atmosféra, pohodový přístup. Za týden jsem si odpočinula, jako kdybych měla 2 roky prázdnin. Jsem namotivována tu spoustu tipů na zdravé stravování i životní styl zavést do svého současného života. Děkuji. 

Vladěnka

Děkuji za možnost zažít toto nádherné setkání vědomých lidí a sama sebe na cestě za poznáním. Ze srdce děkuji Ivošovi za jeho moudrost, radost, přímost a pokoru, se kterou umí předávat široké spektrum znalostí. Je to opravdový Učitel a empatický rádce. Velmi jsem ocenila svobodu a prostor k zapojení se do cvičení a programu, který plynul intuitivně, bez tlaku. Dokonalé jídlo, s láskou připravované všemi, kdo se chtěl zapojit, pomáhalo k uzdravování těla, zpěv a hluboké rozpravy s Učitelem povzbudily duši. Harmonie těla a ducha. Plavání v rybníce či zchlazení v lesní tůni a překrásná příroda zážitek jen umocnila.

Těším se na další setkání. 

Eva

Díky soustředění se mi podařilo propojit a více pochopit souvislosti, což mi přineslo úlevu. Podařilo se mi postoupit v meditaci o další krůček, za což jsem vděčná.

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Přihlášení
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments