Publikováno Napsat komentář

Soustředění v přírodě II. 2.- 9.7. 2022 Učení a praxe dle Fráni Drtikola

 

 

Pobyt se skládal ze dvou částí:

dopolední část – meditace, Archana, jóga, očista čakramů, praktikování maunam, vipassaná (zazen, kin-hin), čchi-kung.

odpolední část – meditativní cyklo-výlety po okolí v nádherné přírodě na okraji Šumavy (pouze pro zájemce s vlastním kolem),  čchi-kungové plavání, procházky, odpolední cvičení hatha jógy, workshopy přípravy zdravé veganské/vegetariánské stravy, zpěv manter, přednášky.

Program byl po celou dobu veden naším Učitelem Ivošem, pokračovatelem Učení Fráni Drtikola, českého učitele buddhismu. Žádný program nebyl povinný a každý účastník si mohl zvolit do jaké míry se programu účastnil.

Tentokrát jsme do ranních bloků zařadili meditaci při zpěvu Archany, po vzoru učení Sri Mata Amritanandamayi Devi – Ammy, která měla velký úspěch.

Reference účastníků:

Kurz předčil má očekávání, místo bylo nádherné, ubytování nemělo chybu a ráda jsem Vás všechny poznala. Ivoš byl perfektní, takže za mne spousta srandy 🙂 Děkuji za vše a budu se těšit na brzké shledání. Kačka

Soustředění v přírodě bylo pro mě, jogínku a neznalce většiny těchto cvičení, dobrá příležitost si vyzkoušet a vyhodnotit účinky nabízených aktivit a tímto si opět rozšířit repertoár metod na zklidnění mysli a nalezení sama sebe. Vše proběhlo ve velmi přátelské, skoro rodinné atmosféře, kde nováčkům bylo vše podstatné vysvětleno.
Program byl velmi pestrý a tím umožnil jak zaměřenou individuální práci s meditací, tak společné tvoření ve workshopů zdravé stravy, rozhovory s dlouholetými členy skupiny a Učitelem Ivošem, dále i pobyt a pohyb v přírodě a večerní poslech nebo aktivní zpěv manter a bhajanů v doprovodu zkušeného hudebníka. Linda

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Přihlášení
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments