2.- 9.7. 2022 Učení a praxe dle Fráni Drtikola – soustředění v přírodě

Program soustředění:

dopolední část – meditace, jóga, očista čakramů, praktikování maunam, vipassaná (zazen, kin-hin), čchi-kung, budhistický uzdravující rituál Namo Amida Bhutsu

odpolední část – meditativní cyklo-výlety po okolí v nádherné přírodě na okraji Šumavy (pouze pro zájemce s vlastním kolem),  čchikungové plavání, odpolední cvičení hatha jógy, workshopy přípravy zdravé veganské/vegetariánské stravy, zpěv manter, přednášky.

Program je po celou dobu veden naším lektorem Ivošem, pokračovatelem Učení Fráni Drtikola, českého učitele buddhismu. Žádný program není povinný a každý účastník si může zvolit do jaké míry se programu účastní.

Více se o náplni soustředění a o lektorovi dozvíte níže.

Místo konání: Hrádeček, Hrbov 46 (Lhenice), podhůří Šumavy

https://mapy.cz/zakladni?x=14.1468647&y=49.0243844&z=17&source=addr&id=9225671

Termín: 2. – 9. 7. 2022

Kapacita je omezená, je nezbytné se registrovat a uhradit poplatek obratem.

Registrujte se prosím prostřednictvím formuláře níže a uveďte od kdy do kdy se budete účastnit. Uveďte prosím, zda si s sebou budete brát kolo a zda byste se účastnili i odpoledních cyklo-výletů.

Účastníte-li se meditace s námi poprvé, prosím napište nám také něco stručně o sobě a co Vás přivádí.

Kontaktní formulář k registraci na soustředění:

*Potvrzením registračního formuláře dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů a potvrzujete, že jste se seznámili s prohlášením účastníka akcí.

Účast na soustředění je za-DAR-mo, platí se pouze příspěvek na veganskou a nebo vegetariánskou stravu ve výši 945,- Kč na osobu/noc, kterou si účastníci připravují sami formou vedeného workshopu, celková cena je 6615,- Kč.

 • Důchodci, studenti, matky samoživitelky a sociálně slabí platí příspěvek 525,- Kč na osobu/noc, celková cena je 3675,- Kč.
 • Pokud byste se rádi účastnili soustředění, ale brání Vám v tom nedostatek finančních prostředků, kontaktujte nás a dohodneme se na individuální možnosti přispění, případně na karma józe.

Cena příspěvku za stravu nezahrnuje dobrovolný příspěvek lektorovi, který je možné vložit v hotovosti na místě do pokladničky.

Číslo účtu:  2101577705 / 2010

Variabilní symbol: 20220702

Do kolonky poznámka k platbě uveďte: Cyklo2022 + příjmení účastníka

Po obdržení platby, dostane účastník e-mail s potvrzením registrace.

Storno podmínky: v případě zrušení své účasti 15 dní před konáním akce, se vrací 100% částky. V případě zrušení účasti 10 dní před konáním akce se vrací 50% částky, v případě zrušení své účasti 5 dní a méně před konáním akce se poplatek nevrací.

Náplň soustředění:

 • Budhistická meditace vhledu a porozumění přirozenosti skutečnosti
 • Praxe bdělé pozornosti
 • Meditace vhledu a soucítění
 • Anapanasatí (meditace upokojení – sledování dechu)
 • Sebedotazování – átmavičára (advaita), hua-tou (zenbuddhismus)
 • Vipassana /zenové cviční zazen & kin-hin (střídání meditace v sedu a v chůzi)
 • Očista a posílení energetických center (čakramů) a drah metodami inspirovanými hatha jógou a čchi-kungem, mystikou a šamanismem
 • Cyklistické výlety po okolí (pouze pro zájemce)
 • Workshopy příprav velmi chutné a zdraví posilující vegie stravy a odšťavňování zeleninovo-ovocných šťáv
 • Společný zpěv posvátných manter a bhajanů
 • Dokusan (osobní rozhovor s učitelem)
 • Maunam (mlčení)
 • Samádhi, praxe prvního, druhého, třetího a čtvrtého vnoru 
 • Deset tisíc pilířů zdraví (bylinkářství, aromaterapie, urinoterapie – Šivambu) atd….
 • Cesty k uzdravení z civilizačních nemocí a další související témata – přednášky a praxe
 • Hospodárné využití všech surovin s přesahem k trvale udržitelnému životu, permakultura

Lektor Ivoš:

Ivoš je přímý pokračovatel Učení Fráni Drtikola, mystika, fotografa, umělce, českého učitele buddhismu a kundalini jógy a jeho nejlepšího a nejvěrnějšího žáka Evžena Štekla, vyhledávaného buddhistického mistra 70. a 80. let. Na své Cestě praktikoval i pod osobním vedením takových učitelů jako byl Bohumil Houser, R. Hošek, M. Bartoňová, J. Vacek a dalšími mistry jógy, zen-buddhismu, advaity a Kristova učení. Na přelomu 80. a 90. let navštěvoval také manžele Tomášovi.

Ivoš hovoří o velké milosti, se kterou se setkal v podobě mistrného vedení těchto vynikajících učitelů. Díky dokončení Cesty v mládí se zcela náhle a neočekávaně uzdravil z vážné nemoci, neléčitelné klasickou medicínou. Od té doby odvádí lidi, kteří k němu přichází, od sklonů, které jsou příčinou utrpení a nemocí, a navrací je ke zdraví a radosti ze života. Někteří lidé tvrdí, že jim ukázal cestu ze složitých životních situací, depresí, závislostí atd. k radikální osobní transformaci, katarzi vhledu – osvícení a naplněnému životu.

Inspirací je mu rovněž dlouholetý neformální osobní vztah k učení Sri Mata Amritanandamayi Devi (Amma  – www.ammachi.cz) a učení všech autentických škol rozvoje vědomí.

Další praktické informace:

Soustředění probíhá v rekonstruované chalupě u lesa s vlastní zahradou. Ubytování je zajištěné ve vlastních stanech a vlastním spacáku.

Další možností komfortního, ale placeného ubytování je možné si zajistit v okolí (Lhenice, Netolice….) přes Trivago, Booking, Airbnb… – zájemci si zajistí a zaplatí ubytování sami přímo v penzionech nebo domovech (nezahrnuje cenu za soustředění výše).

Vybavení a další nutné věci s sebou: pláštěnka, batoh, vhodná sportovní obuv, přezůvky, vlastní stan, vlastní spacák, teplejší oblečení na ranní meditace venku, repelent proti komárům a klíšťatům, plavky, osuška, karimatka (hlavně na venkovní použití), vhodné sportovní oblečení, cyklisti: kolo s sebou (nejlépe horské nebo elektro kolo nebo takové kolo, které zvládne jízdu v lehkém terénu i na silnici). Další osobní vybavení necháme na vás.

Podmínky účasti: Vážný zájem o praktikování uvedených témat. Předchozí znalost a praxe meditace, jógy apod. není nutná. Dodržování disciplíny během celého soustředění, s výjimkou vyhrazené doby či míst k hovorům a dotazům k Učení se dodržuje Maunam = zbytečně se nemluví s výjimkou organizace, Učení či naléhavých témat.

0 0 votes
Article Rating
Přihlášení
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments