Publikováno Napsat komentář

Víkendový seminář 19. – 20. 11. 2022 – Ostrava

Rozvoj duchovního, duševního i fyzického potenciálu člověka za účelem dosažení vhledu

Posilování zdraví přirozenými prostředky

Integrální jóga s Ivošem Chocholatým, přímým pokračovatelem Učení Fráni Drtikola a Evžena Štekla

Program:

Sobota 19. 11. – začátek v 10 hodin.

Dopolední část – přivítání, krátký úvod, meditace, cvičení, přednáška o zdravé životosprávě, vysvětlení významu Prasadam

13.00 oběd (Prasadam) bude zajištěn na místě

Odpolední část – přednáška, četba, otázky a odpovědi, cvičení, společná beseda, otázky a odpovědi, bhajany a mantry, ozdravný a velmi žádaný rituál dle dr. Bohumila Housera NAMOAMIDABHUTSU (namandábu)

18.00 meditace, konec programu, rozloučení

Neděle 20. 11. – začátek v 10 hodin.

Dopolední část: meditace, cvičení, praxe na přání zájemců, společná beseda, otázky a odpovědi

13.00 konec programu, rozloučení

Program bude zajištěn i v online verzi (živé vysílání).

Pokud vaší účast na semináři plánujete online, sdělte nám to prosím předem na kontaktní e-mail níže – odkaz pro připojení na seminář bude odeslán e-mailem.

Náplní semináře je meditační praxe a energetické cvičení, inspirované spojením jógy a čchi-kungu dle vzoru Fráni Drtikola, mystika, fotografa, umělce, českého učitele buddhismu a kundalini jógy a jeho nejvěrnějšího žáka Evžena Štekla, vyhledávaného buddhistického mistra 70. a 80. let.

Jednotlivá cvičení čerpají z tradic indické, čínské, tibetské aj. jógy, včetně hathajógy, pranajámy, čchi-kungu. Ukazují originální a vhodně se doplňující přístupy k duchovní praxi, jejíž podstata je ve všech tradicích stejná – experimentální a zkušenostní poznání pravé skutečnosti. 

Součástí programu je i téma zdravé životosprávy, zdravá příprava pokrmů a základní pilíře posilování zdraví a imunity přirozenými prostředky. 

„A viděl Bůh, že je to dobré – tím jsem tedy začal. Tedy, já nemám právo Mu kritizovat Jeho Dílo, nebo hanět neb tím opovrhovat. Tím jsem si ohromně zjednodušil celou moji cestu. Tedy jsem začal považovat vše za dobré, neb On to učinil.“

~ František Drtikol~

S sebou: pohodlné oblečení na cvičení, přezůvky, vlastní karimatku/jógamatku, deku, meditační polštářek.

Svačina/oběd: drobná vegetariánská svačina a oběd je zajištěno na místě a je součástí ceny. Každý účastník však může přispět a donést malou vegetariánskou svačinu z vlastních zdrojů, kterou poskytne jako dar.

Kapacita na seminář je omezená. Je nezbytné své místo rezervovat přes Rezervační systém do 12. 11. 2022. Rezervací a uhrazením příspěvku jste na seminář přihlášeni.

Adresa klubu Hlubina: Vítkovická 1708, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz, www.klubhlubina.cz

Doporučená výše dobrovolného příspěvku* na seminář:

  • za celý seminář 1500 Kč
  • pouze za sobotu 1300 Kč
  • pouze za neděli 500 Kč

Příspěvek se hradí do 12. 11. 2022 na účet spolku Setkání s Cestou:

2101577705 / 2010

Variabilní symbol: 20221119

Do poznámky uveďte: Víkendový seminář + příjmení,jméno

* Naším cílem je umožnit účast každému zájemci, i tomu, kdo je momentálně ve finanční nouzi. Proto je možné příspěvek hradit v dobrovolné výši, pokud si doporučenou výši příspěvku nemůžete dovolit. V takovém případě prosím kontaktujte organizátory.

Máme radost, ze můžeme fungovat v našem společenství na principu otevřeného daru. Finančním darem se tak účastníme rozvoje našich aktivit nejen pro sebe , ale také pro širší komunitu a společnost, kterou jak věříme, můžeme tímto příznivě ovlivnit.
Konání našich dalších aktivit tak můžete vždy podpořit dobrovolným příspěvkem v individuálně přiměřené výši na výše uvedený účet (do poznámky uveďte “Setkání”, var. symbol 777000).

Poděkovaní všem Vám, kteří tyto aktivity podpoříte.

Kontakt na organizátory Setkání s Cestou:

setkaniscestou@gmail.com

Eva Kaiserová 775 186 712

Gerard Kaiser 775 226 781

Om Lokah Samastah Sukhino Bhavantu.

 

0 0 votes
Article Rating
Přihlášení
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments